Wizyta stomatologa w Przedszkolu

29.03.2017

29 marca nasze Przedszkole odwiedziła Pani Karolina Wunsz z Kliniki Stomatologicznej Nowadent w Kartuzach, która opowiadała nam jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.

Na specjalnym modelu pokazała jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia, czyli jak powinniśmy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Pani Karolina wyjaśniła także co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Bardzo podobała nam się wizyt, słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy dużo pytań. Od dziś z pewnością każdy z nas z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Na koniec spotkania zostaliśmy obdarowani upominkami, a Przedszkole otrzymało dużego misia, który ma nam przypominać o myciu ząbków.

To było bardzo pouczające spotkanie. Pani Karolina otrzymała od nas podziękowania i wysłuchała piosenki „Szczotka, pasta” w naszym wykonaniu.

Dziękujemy za miłe spotkanie