KADRA

akutalizacja: 06.04.2017

Kadra to ludzie z pasją

Nasza kadra to zespół młodych, wykształconych, zaangażowanych nauczycieli dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują dzieci do odkrywania świata przyrody, otaczających zjawisk, nauki czytania , pisania, liczenia, tworzenia artystycznych prac, eksperymentowania . W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.

 

mgr Weronika Serkowska – nauczyciel i wychowawca grupy przedszkolnej „Maluszki”. Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ukończyłam Pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z językiem angielskim. Staram się, by każdy dzień spędzony w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości i wpłynął zarazem na ich wszechstronny rozwój. Podczas zajęć i zabaw stosuję różne metody pracy z dziećmi, ponieważ każda z nich może dostarczyć im wiele nowych doświadczeń i przeżyć. Od zawsze chciałam pracować w przedszkolu, ponieważ praca z małymi dziećmi sprawia mi wiele radości, bo nic tak nie uszczęśliwia jak uśmiechnięta buzia maluszka. Dodatkowo prowadzę zajęcia z języka angielskiego, które dają mi wiele satysfakcji.

 

 


kadra-m1mgr Miranda Nagórska – dyrektor, nauczyciel i wychowawca grupy „Starszaki”. Absolwentka wyższych studiów na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, ponieważ mogę brać udział w tak ważnym etapie rozwoju człowieka. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie. Dbam o prawidłowy jego rozwój, o aktywny i efektywny czas pracy z nim. Staram się wprowadzać miłą i rodzinną atmosferę, aby dzieci czuły się swobodnie, aby poprzez zabawę mogły pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe pozwoli mi przygotować dzieci do łagodnego wkroczenia w dalsze etapy edukacji.


cam00363-b4df5d8bWeronika Wolańska – instruktor baletu. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego, ale moją pasją od wczesnego dzieciństwa był taniec klasyczny. Przez szereg lat byłam uczennicą Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, jednakże kontuzja nie pozwoliła mi zakończyć edukacji w tej szkole. Moja pasja do tańca nie skończyła się jednak i przez kolejne 6 lat byłam solistką w dziewczęcym zespole tańca oraz solistką w Pilskim Teatrze Tańca. Pracowałam również jako młodszy instruktor tańca w Pilskim Domu Kultury. Od 2011 roku prowadzę zajęcia z tańca klasycznego w przedszkolach w Kartuzach i okolicznych miejscowościach. W lipcu 2014 roku uzyskałam tytuł instruktora tańca, który daje mi kwalifikacje do prowadzenia zajęć tanecznych we wszystkich grupach wiekowych. Przez 13 lat aktywnie spełniałam się jako tancerka, a teraz staram się swoją miłość do tańca przekazać naszym najmłodszym, ponieważ sama przekonałam się, że taniec jest cudownym sposobem wyrażania siebie i swoich uczuć.


Justyna Stencel – nauczyciel i wychowawca grupy przedszkolnej ,,Maluszki”. Ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z uprawnieniami nauczycielskimi. Zawsze moim marzeniem była praca z dziećmi, bo sprawia ona mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci mają naturalną potrzebę odkrywania świata oraz mnóstwo energii, którą zarażamy się wzajemnie. Jest to ogromna przyjemność móc wyjaśniać tym Młodym Ludziom zagadki codzienności. Prowadzę z dziećmi raz w tygodniu zajęcia eksperymentalne, które dodatkowo stymulują ich rozwój i przy okazji zabawy uczą. Prywatnie śpiewam w chórze dlatego staram się dzieci uwrażliwić na muzykę. Codziennie poznajemy nowe utwory, ćwiczymy pamięć, również ruchową, ponieważ wplatamy elementy zumby. Dokładam wszelkich starań, aby rozwój moich podopiecznych był jak najbardziej wszechstronny i pomógł im płynnie wkroczyć w dalszą edukację.

 


Marta Myszk– Opiekun grupy ,,Maluszki”. Obecnie jestem studentką Pedagogiki Wczesnej Edukacji z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Gdańskim. Praca z dziećmi pozytywnie nastawia mnie do życia, jest dla mnie niesamowitą radością i satysfakcją, a także cennym doświadczeniem. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka. Najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście. Pragnę, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i wiedziały, że zawsze mogą liczyć na moje wsparcie i pomoc, dlatego dbam o stworzenie przyjaznej atmosfery, ułatwiającej ich wszechstronny rozwój. Najważniejsza jest dla mnie radość i zawodowe spełnienie, a uśmiech i zadowolenie dziecka jest motywacją do dalszego kształcenia. Postępy jakie uczyniło w przedszkolu rekompensuję wszelki wysiłek i utwierdza mnie w przekonaniu, że to co robię ma głęboki sens.

 


Beata Leman –wychowawca w grupie starszaków. Absolwentka studiów licencjackich o specjalności pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie muzyczne wg Edwina E. Gordona oraz studiów magisterskich o specjalności pedagogika przedszkolna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Najwięcej inspiracji dostarczają mi dzieci, co potęguje mój zapał do wspólnego odkrywania z nimi świata. Istotny jest dla mnie rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Marzę o tym, aby wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności zachęcić dzieci do czynnego działania we wszelkich aktywnościach. Najsilniej związana jestem ze sferą muzyki, co owocuje prowadzeniem przeze mnie zajęć umuzykalniających we wszystkich grupach wiekowych. Zajęcia odbywają się przy udziale instrumentów (m.in. keyboard, flet poprzeczny, instrumenty perkusyjne), z wykorzystaniem Teorii Uczenia się Muzyki – bazującej na naturalnym, wielostronnym rozumieniu muzyki. Pragnę zachęcić dzieci do czynnego działania w sferze muzyki, ruchu, plastyki i wszelkich aktywnościach kulturalnych. Wierzę, że również ja mogę się od nich wiele nauczyć i poprzez wzajemną współpracę osiągnąć zamierzone cele edukacyjne i wychowawcze.


Aleksandra Ostrowska – pomoc nauczyciela. Jestem absolwentką Ateneum – Szkoły Wyższej w Gdańsku. Ukończyłam filologię hiszpańską ze specjalizacją pedagogiczną. Pomagam w opiece nad dziećmi a możliwość obserwowania ich rozwoju daje mi wiele satysfakcji. Oprócz pomocy w opiece nad dziećmi dbam o czystość i porządek w przedszkolu. Uśmiech dziecka napełnia mnie optymizmem oraz daje mi motywację do pracy. Uważam, że dzieci uczą nas tego, że nawet najmniejszy drobiazg potrafi cieszyć. Moją pasją jest podróżowanie oraz uczenie języka hiszpańskiego.

 

 

 


20141203_1346071Robert Rutkowski i Agata Uwijała – Trenerzy prowadzący zajęcia Karate dla chętnych. Robert jest trener drugiej klasy i pracuje z dziećmi już od 18 lat. Jego zawodnicy zdobywają medali mistrzostw Polski i Europy oraz są powoływani do szerokiej kadry Polski. Agata jest instruktorem karate, prowadzi zajęcia od 3 lat. Przez 10 lat czynnie startowała w zawodach rangi krajowej i zagranicznej

 

 

 


mgr Wioletta Patelczyk-Mielewczyk– logopeda – Absolwentka wyższych studiów na kierunku pedagogika ogólna na Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz podyplomowe studia logopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Od 8 lat z pasją i zaangażowaniem pomagam dzieciom z problemami komunikacyjnymi oraz dbam o ich lepsze funkcjonowanie każdego dnia. Indywidualne podejście do każdego dziecka oraz dobór interesujących metod pracy przynosi efekty w postaci skutecznej terapii. W wyniku połączenia wykształcenia, doświadczenia zawodowego oraz chęci, powstają ciekawe pomoce logopedyczne mojego autorstwa. Do swoich pasji zaliczam również szydełkowanie, wyszywanie koralikami oraz inne techniki rękodzieła artystycznego.

Przedszkole Tygrysek

Przedszkole Niepubliczne "TYGRYSEK"

ul. Rybacka 11, Prokowo k. Kartuz

tel. 609-335-758

e-mail: mirandalabun@o2.pl

Copyright © 2016 Przedszkole Tygrysek

Autor: mrgrzeg@gmail.com