Rozwijamy twórczość

27.10.2016

Przedszkole TYGRYSEK  oferuje bogaty zakres zajęć dodatkowych, które zapewniają wszechstronny rozwój oraz umożliwiają odkrywanie zainteresowań i talentów każdego dziecka. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku, prowadzą je sprawdzeni, wysokiej klasy specjaliści w poszczególnych dziedzinach, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy z dziećmi. Dzięki temu nasi podopieczni z dużym zapałem uczestniczą w dodatkowych zajęciach, odkrywając tym samym swoje talenty i pasje.

• Język angielski zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie. Dzieci poznają język angielski, podobnie jak język ojczysty, dzięki specjalnie zaaranżowanym sytuacjom językowym. Nauka języka odbywa się poprzez swobodne zabawy,  łączy przyjemne z pożytecznym: pozwala dzieciom na wykorzystanie języka w sposób bezstresowy i stymuluje emocjonalnie,  co poprawia zapamiętywanie materiału.
  • Rytmika są to zajęcia ruchowo-rytmiczne przy muzyce i  z  wykorzystaniem różnych instrumentów, co ma istotny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. W trakcie zajęć – poprzez odpowiednio zaplanowane zabawy i ćwiczenia ruchowe – przedszkolaki poznają podstawowe  pojęcia muzyczne, rozwijają słuch i wrażliwość muzyczną.
  • „Co, jak i dlaczego?”-zajęcia z cyklu Eksperyment to zajęcia z fascynującymi eksperymentami, które wprowadzają dzieci w świat fizyki, przyrody, biologii, chemii. Podczas warsztatów: inspirujemy najmłodszych do zwracania uwagi na otaczający świat, pokazujemy, że nauka może być świetną, ciekawą zabawą; rozbudzamy zainteresowanie naukami ścisłymi, uczymy dzieci logicznego, kreatywnego myślenia.
  • Warsztaty plastyczne zajęcia mają na celu pobudzić wyobraźnię, zachęcić do twórczego myślenia i ekspresji, rozwinąć umiejętności manualne, wpłynąć na wzrost zainteresowania sztuką, usprawnić koordynację wzrokowo-ruchową i wzmocnić samodzielność. Podczas zajęć stosowane są różnorodne techniki plastyczne. Warsztaty plastyczne mają za zadanie: rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci.
  • Zajęcia kulinarne mali kucharze przygotowują własne potrawy. Kroją, obierają, mieszają i mają mnóstwo radości. Tego typu zajęcia dają dzieciom wiele satysfakcji, uczą współpracy w grupie, wyrabiają umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Jest to doskonałe miejsce gdzie Przedszkolak przekona się, że warto zarówno zrobić jak i zjęść.
  • Balet podczas zajęć dzieci doskonalą koordynację ruchowo-słuchową, uczą się panowania nad własnym ciałem, płynności ruchów i wdzięku. Ćwiczenia baletowe wpływają na harmonijny rozwój sylwetki, redukują wady postawy, a swobodna improwizacja taneczna do muzyki klasycznej daje małym baletnicom wiele radości.
  • Karate popularne zajęcia nie tylko wśród chłopców ale co ciekawe również i dziewczynek. Dobra zabawa, ogólny rozwój sprawności fizycznej i odpowiednio prowadzone szkolenie pod opieką fachowców sprawiają, że dzieci bardzo chwalą sobie tą formę ruchu ku uciesze rodziców.
  • Gimnastyka na zajęciach gimnastyki wykorzystujemy odpowiednie ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące, oddechowe, wytrzymałościowe oraz zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych.