Dlaczego My?

27.10.2016

Dlaczego My?

• bo każde dziecko u nas to indywidualność, ze swoimi potrzebami i możliwościami;
  • bo oferujemy domową atmosferę i profesjonalną opiekę;
  • bo zapewniamy dzieciom wspaniałą zabawę w przedszkolu i na placu zabaw;
  • bo Przedszkole jest czynne przez cały rok, co sprawia, że Nasze dzieci chętniej przychodzą,
  • bo realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego zgodnie z MEN;
  • bo korzystamy z ciekawych metody pracy;
  • bo posiadamy duży wybór zajęć dodatkowych;
  • bo wspieramy naturalne predyspozycje i zdolności dzieci  (np.: plastycznych, muzycznych, językowych);
  • bo organizujemy edukacyjne wycieczki np. do kina, teatru, ZOO itp.
  • Bo organizujemy zajęcia profilaktyczno-edukacyjne prowadzone przez: lekarza, policjanta, strażaka; itp.
  • bo bierzemy aktywny  udział w uroczystościach takich jak np.: Jasełka, Dzień Matki, Dzień Babci itp

Dlatego właśnie my!

Pierwsze lata życia dziecka to złoty okres jego rozwoju. Większość wrodzonych umiejętności dziecka również językowych rozwija się intensywnie w wieku przedszkolnym. Dlatego działania edukacyjne, pobudzanie rozwoju intelektualnego i społecznego dziecka, przynoszą najlepsze rezultaty właśnie w tym czasie. Jest kilka powodów, dla których należy realizować wczesną edukację przedszkolną dzieci:

• większość możliwości intelektualnych i językowych człowieka kształtuje się w pierwszych latach życia,
  • edukacja przedszkolna najefektywniej pomaga wyrównywać szanse edukacyjne i społeczne dzieci,
  • wychowanie przedszkolne pozwala wzbogacić wartości i doświadczenia wyniesione z domu o doświadczenia rówieśników,
  • obecność dziecka w grupie przedszkolnej stwarza nauczycielom okazję do jego profesjonalnej obserwacji i ewentualnego zauważenia niepokojących zachowań,
  • w przedszkolu można skutecznie kształtować gotowość dziecka do nauki szkolnej i przez to zapewnić mu lepsze szanse edukacyjne,

Dlatego wspólnie budujemy atmosferę wzajemnego zaufania i pełnej akceptacji. Każde dziecko jest dla nas jednakowo ważne i kochane. Zrobimy wszystko by poznawanie świata było przygodą spełniającą dziecięce marzenia, która niesie ze sobą wiele wiedzy i umiejętności. Zrobimy wszystko, by dzieci były radosne, czuły się akceptowane i bezpieczne. Pomożemy im ukierunkować własny rozwój zgodnie z wrodzonym potencjałem i indywidualnymi możliwościami rozwojowymi, aby poznały siebie, stały się samodzielne i otwarte na świat. W Naszym Przedszkolu Twoje dziecko będzie szczęśliwym przedszkolakiem, świetnie przygotowanym do podjęcia nauki w szkole.